Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Menu

Jóga

Jóga je cvičení zahrnující ásany (jógové pozice), při kterých se tělo uvolní a duše relaxuje. Pravidelným cvičením budujete zdravou mysl, duševní rovnováhu i fyzickou flexibilitu a zdatnost.
Sharp Shape vám k praktikování jógy nabízí nejrůznější pomůcky, které napomáhají k maximálnímu zážitku během cvičení a zároveň vám pomohou při správném provedení dané pozice. V této sekci naleznete základní jógové vybavení i doplňky, které posunou vaše lekce na jinou úroveň.
Základem je jógová podložka (jógamatka), vaše tělo s ní bude v kontaktu při každé lekci. Pomáhá tělu se stabilitou a díky měkkému materiálu usnadňuje například cviky, při kterých se jogín opírá o kolena či lokty.
Dalším nepostradatelným pomocníkem je jóga blok. Při ásaně, kdy se cvičící nedokáže do pozice dostat tak, aby ji provedl správně a bezpečně pro své tělo, nastává čas pro bloček. O ten je možno zapřít nohu nebo ruku a tělo protáhnout do požadovaného směru. Naopak z některých pozic dokáže bloček udělat cvičení náročnější. Jedná se o vhodný doplněk pro každého jogína.
Popruh na jógu se hodí hlavně v pozicích, kdy vaše tělo není tolik flexibilní a ruka se nedokáže uchopit požadované části těla. V těchto případech je vhodné použít popruh, který vás do pozice dostane bezpečně a vy ji můžete naplno prodýchat.
Šikovným doplňkem je i jóga kruh, který poslouží k maximálnímu protažení svalů kolem páteře, hrudníku i ramen. Poslouží i jako pomůcka k tréninku balančních technik a zpevnění celého těla. Pro zvýšení komfortu při cvičení lze využít ručník na jógu nebo jóga válec.

    Seřadit:

    Produkty

    Potřebujete poradit?

    podpora@sharpshape.cz
    +420 775 054 540